הבלוג הירוק בתקשורת

14 באוגוסט 2012
תוכנית חדשות הערב של ערוץ 1

הדיון  עוסק בהשפעות המזיקות של הדירקטיבה האירופאית לסבסוד ביו-דלק והמדיניות האמריקאית  המקבילה המובילה לכך שאנו מתדלקים את המכוניות באוכל ודנים את עניי העולם לרעב ולזעזועים פוליטיים וכלכליים - לאחר יישום מדיניות בלתי רציונלית מגיע החשבון (אא"ח) "אין ארוחות חינם".


1

1  בינואר 2012
טור אורח במעריב

 

קולט סולארי לפניך: ארדן עוצר בירוק?

מחיר החשמל יעלה אם יוקמו מתקנים סולאריים רבים בעלות שולית גבוהה ובתעריפים הגבוהים. במצב שכזה נאלץ כולנו לשלם ביוקר

בועז ארד 1/1/2012 10:36הוסף תגובההדפס כתבהכתוב לעורךשלח לחברRSS
"אני גאה להשתייך לדת הירוקה", מעיד על עצמו השר גלעד ארדן בתגובה לעליות המחירים הצפויות במשק האנרגיה בגלל השימוש באנרגיות ירוקות. ארדן טוען כי בשנת 2012 יעלו מחירי החשמל ותורע איכות האוויר בשל שימוש בסוגי דלק יקרים ומזהמים, בעיקר סולר ומזוט. לטענתו הגורם לכך הוא אי-פיתוח מקורות אנרגיה מתחדשת. 

ואולם, בפועל תמך ארדן בעצירת ההפעלה של תחנות הכוח הפחמיות המודרניות שהיו אמורות להוזיל את המחירים וגם לשפר את איכות האוויר. טענתו כאילו אנרגיות רוח ושמש הן התחליף לדלקים המזהמים לקוחה מאמונה דתית חסרת בסיס. 


להמשך קריאה במעריב - כאן.24 באפריל 2011
לקראת "שעת הגדולה האנושית" בתוכנית ערב חדש ערוץ 23


22 באפריל 2010
פרוייקט "שעת הגדולה האנושית" ופעילות "מכון ירושלים לחקר שווקים" בפינתו של גיא לרר  אצל "לונדון וקירשנבאום".21 באפריל 2010 - 
מאמרו של בועז ארד: כיבוי אורות יציל את העולם? כנראה שלא
חרדי שינוי האקלים, שטוענים שמדובר באסון מעשה ידי אדם, דורשים מאיתנו הקרבה עצמית שתתבטא בהפחתה בצריכה והורדה באיכות החיים. אך אפילו המאמצים הכבירים והיקרים ביותר להפחית את כמות גזי החממה שבני אדם יוצרים לא ישנו הרבה גם אם יצליחו. הם רק מובילים אותנו באפילה אל עוני ומחסור ללא מוצא. לקריאה באתר YNET.


תגובה (78 ) שנוספה למאמר: העולם זקוק ליותר אנרגיה פוסילית

בועז
(22.04.10):
בעולם מתים מידי שנה 1.3 מליון איש מתנאי עוני וממחלות הנגרמות משרפת ביו-מסה וגללי בקר. הם זקוקים נואשות להגברת השימוש בדלקים פוסיליים על מנת לשדרג את איכות חייהם.
http://www.iea.org/weo/implication.asp

בעולם המפותח יש מקום לשחרור השוק לתחרות חופשית אשר תקדם מוצרים משוכללים יותר המספקים יותר שירות בפחות עלות ואנרגיה - השוק עושה זאת באופן טבעי כתוצאה מאינטרס עצמי של כל המעורבים.

מה שהתנועות הירוקות עושות בעצם הוא לזרוק את העולם השלישי מתחת לגלגלים ולחסום בתקנות, רגולציות והפגנות כל נסיון לפיתוח תוך הצמחת מנגנון הממשלה למימדים הולכים וגדלים.

בישראל אנו מציינים מאה בה הגדלנו את מספר העצים, שיכללנו את השירותים, הארכנו את תוחלת החיים כך שאנו יכולים להינות יותר מן הטבע ולהיות גאים בהשגים. 


פברואר 2010 - הבלוג הירוק בתכניתם של לונדון וקירשנבאום 


9 בדצמבר 2009 - בועז ארד מתארח בתכנית "פוליטיקה" לקראת כינוס ועידת האקלים בקופנהאגן

7 בדצמבר 2009 -  הבלוג הירוק בשידורי הרדיו של גלי צה"ל


פרסומים נוספים:

16 באפריל 2010

2 באפריל 2010
                                                             23 באפריל 2009

בועז ארד בגלובס: אין לי שום כוונה לכבות את האור

לאחר ניסיון שיתוק המסחר ב"יום ללא קניות", מנדנדים לנו עם "שעה ללא חשמל"

לאחר שניסו לשתק את המסחר ב"יום ללא קניות" יוצא ספין חדש מתנועת המהפכה (האנטי-תעשיתית) - "יום כדור הארץ" ו"שעה ללא חשמל". היוזמה הפוסט-מודרנית של גירוש פרומיתאוס נוחתת על ראשינו פעם נוספת על מנת לבסס את הכישלון המתמשך של האינטלקטואלים הפוסט-מודרניים ופוסט-ציוניים להעריך נכונה את הישגי הקפיטליזם, הקדמה והתיעוש.

להמשך קריאה ב"גלבוס"