הרצאות

תודה עבור התענינותכם בתכני הבלוג הירוק. נשמח להמשיך ולהציע לך מגוון תכנים ופעילויות העמקה.  הבלוג הירוק מציע במסגרת פעילות ה"פורום לרציונליות סביבתית" מגוון הרצאות של מדענים, מומחי טכנולוגיה ומנתחי מדיניות.  לבחירתכם מבחר הרצאות אותן ניתן להזמין מסגרות חינוכיות, הדרכות ולאירועים מיוחדים. 


הרצאת ד"ר יונתן דובי "כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על אנרגיה ירוקה, אנרגיה גרעינית ועתיד האנושות."

האנושות עומדת בפני בעית מחסור האנרגיה, המציבה אתגרים גדולים אך גם הזדמנויות גדולות. אך מה היא בדיוק הבעיה? למה היא נוצרה, ואילו פתרונות עשויים להיות לה? בהרצאה ננסה לעשות סדר בדברים, תוך שימת דגש על עובדות מדעיות והמנעות ככל האפשר מהפרחת ססמאות. ההרצאת מלמדת על סוגי אנרגיה ירוקה קיימים וסוקרת את מצב האנרגיה הגרעינית, כולל דיון מפורט על ארועי הכורים ביפאן, תוך שימת דגש ביקורתי על היתרונות והחסרונות של כל מקור אנרגיה. לסיום, נלמד על האפשרויות והאתגרים שמציב תחום הננו-טכנולוגיה לעזרה בהפקת אנרגיה.ד"ר יונתן דובי מחזיק תואר דוקטור לפיסיקה תיאורטית מאוניברסיטת בן-גוריון. בדוקטוראט עסק בתכונות של מוליכי-על, שהם חומרים שיכולים להעביר זרם חשמלי ללא איבודי אנרגיה. לאחר הדוקטוראט נסע לארה"ב למשך שלוש שנים, שם חקר בין היתר תכונות המרת אנרגיה והעברת אנרגיה של צמתים ננומטריים. כיום עובד כחוקר בחברת היי-טק המפתחת פתרונות אנרגיה חדשניים.הרצאת בועז ארד: "התחממות גלובלית והגיון קר"


הקמפיין הסביבתי המצליח בעולם בנושא סכנות ההתחממות הגלובלית טומן בחובו מכשלות וסכנות. ההרצאה מתארת את המחלוקת המדעית בנושא ההתחממות הגלובלית מעשי ידי אדם, האג'נדה המקודמת על ידי אירגוני הסביבה בעולם והסכנות הטמונות בה. לעיון נוסף ראו:  אפשרות להרחבה ושילוב עם הקרנת הסרט The Great Global Warming Swindle ודיון. ההרצאה מבוססת על נייר עמדה המוצג באתר משרד החינוך כיום,  הוויכוח הציבורי סביב שינויי האקלים מאת בועז ארד.

בועז ארד, ייסד את הבלוג הירוק בשנת 2008 לרגל ביקורות של אל גור בישראל, שימש כחבר מערכת הכותבים בביזנסוויק ישראל, וכן פרסם טור קבוע במוסף הכלכלה של "מקור ראשון" ומאמריו כפובליציסט מופיעים בעיתונים שונים. בין השנים 2009 ל-2011 פעל כעמית מחקר במכון ירושלים לחקר שווקים. 

מעל: בועז ארד בתכנית פוליטיקה בנסיון להתריע בפני השקעות מוטעות וביזבוזים לפי תוכניות האו"ם, 
לקראת השתתפות ישראל בועידת האקלים בקופנהגן (2008 ).  

בנוסף אנו מקיימים שיתוף פעולה ומציעים מרצים מקצועיים מן הארץ ומחו"ל לפי תחומי המיקוד המבוקשים. לקבלת הצעה להרצאה / אירוע אנא פנו אלינו במייל.boaz.onroad(@)gmail.comמעל: פרופ' ניר שביב מרצה בנושא "התחממות גלובלית - האם מעשי ידי אדם?" 
במסגרת הפורום לרציונליות סביבתית.

2 comments:

אנונימי אמר/ה...

למה אתם קוראים לעצמכם הבלוג הירוק? זו הטעייה! אם אתם רוצים להמשיך ולקדם שליטה של תאגידים ע"ח שוק חופשי ו/או ניצול מדינות עשירות את העניות , כולל משאבי טבע ואנוש. ולזיהום האוויר, האדמה, המים וכו'. זו זכותכם, אבל קראו לזה הבלוג השחור ולא הירוק. יש מספיק התיירקקות. הבלוג בוודאות ממומן ע"י מי שמפחד שיזיזו את הגבינה שלו...

Anochi אמר/ה...

מדוע אתה אנונימי?