30 בספטמבר 2009

שקרים מלדיביים.

געוואלד, האיים המלדיביים שוקעים מתחת לפני הים! זועקים העיתונים, ונשיא המדינה הקטנה (1200 איים, 300 אלף תושבים), בנאום בעצרת האו"מ.
"כל חוף שנעלם מתחת למים הגואים, כל בית שנהרס כתוצאה מגאות בשעת סופה, כל שונית אלמוגים שמתה בגלל התחממות המים, כל משרה שאובדת בשל הידלדלות הדגה וכל פגיעה בנפש כתוצאה מהתגברות הסופות תקשה על הממשלה למשול במדינה, עד לנקודה שנאלץ לנטוש את מולדתנו",
שקר וכזב. האיים המלדיביים לא שוקעים. מחקר מדויק מאד, שנעשה לאורך שנים רבות על ידי החוקר השבדי נילס אקסל מורנר מתעד בצורה קפדנית את המתרחש באיים. אין שום שקיעה ואין שום סכנה.
נשיא המלדיביים מריח כסף. אפשר לסחוט כסף מהעשירים במערב. זה גם אופנתי מאד לבכות על הפגעים הדמיוניים של ההתחממות ה (כמעט) דמיונית. כולם עושים זאת.
את המחקר המעודד העלימו, ומסרבים לפרסם. נוח להם להציג עצמם כמסכנים ולבקש כסף. גם העיתונים הולכים עם האופנה ומפרסמים רק צד אחד של המטבע, ורק סיפורים מפחידים, ואף מילה על העובדות שמנוגדות. העיתונאי אינו יודע, ואינו אמור לדעת ולהכריע מה האמת, אבל הוא אמור לדווח על כל ההיבטים של הנושא ולא לדווח בצורה מגמתית רק את הקולות המפחידים.
פני הים עלו אולי 20 ס"מ ב100 השנים האחרונות, ועולים עכשיו בקצב של אולי כ 30 ס"מ ל 100 שנה. שום דבר רציני. שום אסון לא יקרה למלדיביים, בטח לא ב 200-300 השנים הקרובות. כל נבואות האסון הן נבואות שקר.
עוד כתב נשיא המלדיביים:
"מדינות שכנות באסיה כמו בנגלדש כבר סובלות מהצפות מי-ים, באוסטרליה ודרום-מערב ארצות הברית סובלים מבצורת קשה, ויערות במערב ארצות הברית נכנעים למתקפת מזיקים שמתרבים בגלל הטמפרטורה החמימה."
כבר אמרנו, לפי מיטב האופנה, תולים כל אסון ופגע-טבע בהתחממות הדמיונית. אין שום הוכחה שהפגעים שהוא מונה קשורים באיזושהי צורה באיזושהי תופעה אקלימית חדשה. אסונות טבע קורים, ותמיד יקרו, ואין לזה קשר לשום "התחממות" או לפד"ח.
באשר לבנגלדש שהוא הזכיר: מפחידים אותנו שמאות מיליוני בני אדם (לא 300 אלף) יאבדו את בתיהם ואדמתם בשטחים נמוכים בחופי בבנגלהדש, שישקעו מתחת לפני הים. שטויות. בנגלהדש לא שוקעת, אלא ההיפך – מגדילה את שיטחה, בזכות סחף הנהרות המצטבר בשפך שלהם. ההשפעה של גידול השטח בזכות הסחף גוברת על ההשפעה של העלייה הזעירה בפני הים.
אל תשימו לב למבול של נבואות השקר. אל תתנו שיעבדו עליכם!
יעקב

2 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

שלום,
למה אין לינקיםלמחקרים שאתם מכוונים אליהם?
תודה.

בועז אמר/ה...

תקליק על הלינקים בכתבות בהן מוזכר נילס אקסל מורנר ותגיע.
http://www.green-logic.info/search?q=אקסל+מורנר