17 באפריל 2012

זיהום נוףאת הנוף הפסטורלי הזה רוצה קבוצה של "פעילי סביבה" לזהם עם טורבינות רוח, כלומר עם קוטלי ציפורים רעשניים וחסרי תועלת.
הקבוצה הקימה קואופרטיב שמנסה לקדם תחנות רוח.
""מדובר במודל כלכלי שיש בו גם רווח וגם מטרות אחרות סביבתיות."
מודל כלכלי?? על מה הוא מדבר? אה...
 "לפי התעריף שקבעה רשות החשמל לפני כשלוש שנים, מדובר על תעריף של בין 1.29 ל-1.65 שקלים לקוט"ש שבו יימכר החשמל לחברת החשמל. תעריף זה מגלם פוטנציאל כלכלי רב להפקת חשמל באמצעות טורבינות הרוח".
אותו "פטנט" כמו פאנלים סולאריים. הממשלה, באמצעות רשות החשמל, מחייבת אותנו לשלם ליזמים עבור החשמל הרוחני פי 4 ממחיר החשמל רגיל. המודל הכלכלי שלהם פשוט מאד – מכניסים את היד לכיס של האזרח ולוקחים את הכסף לכיס שלהם. ובתמורה מה אנו מקבלים? השחתת הנוף וקטל ציפורים ורעש ומטרד אקוסטי וויזואלי.

הם מזכירים ארצות "נאורות" כמו אנגליה וגרמניה שהתקינו אלפי טורבינות. אדרבא, סעו לגרמניה או אנגליה וראו את הזוועה ותגידו אם אתה רוצים להשחית כך גם את הנוף שלנו. דרך אגב – השר לאנרגיה והתחממות גלובאלית באנגליה נענה למחאת התושבים והבטיח לא להקים יותר תחנות רוח יבשתיות.
בתמונה מעל: לפני ואחרי...


כאשר רוצים להקים מסוף לגז, שתופס שטח קטן יחסית, מתנגדת החברה להגנת הטבע בטענה של השחתת נוף ייחודי. הנוף שבתמונה למעלה אינו ייחודי? השחתתו על ידי פריצת דרכים ופיזור מגדלים תעשייתיים בשטח נרחב אינו מהווה פגיעה בנוף ייחודי? אני מצפה מהחברה להגנת הטבע להתנגד בחריפות לפרויקט זה.
בשם שמירת הסביבה ושמירה על הכיס יש להלחם מלחמת חורמה נגד הזוועה הזו.
יעקב

2 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

מה זה השר להתחממות גלובלית?!

Anochi אמר/ה...

ministry entirely devoted to tackling global warming.

http://www.decc.gov.uk/

DECC has the following Ministers

Secretary of State, Edward Davey
Minister of State, Charles Hendry
Minister of State, Gregory Barker
Parliamentary Under Secretary of State, Lord Marland